Preskoči na glavni sadržaj

Bumbarovo ljeto u prvom vikendu prikazivanja u kinima ostvarilo 7.367 gledatelja

Dječji dugometražni igrani film Bumbarovo ljeto redatelja Daniela Kušana, scenarista Marka Hrenovića, Ivana Turkovića Krnjaka i Daniela Kušana (Interfilm), u prvom vikendu prikazvanja pogledalo je 7.367 gledatelja, čime je ostvario najbolje otvaranje jednog hrvatskog filma u 2025. godini. 

Smješten na slikovitom jadranskom otoku Trsu, film prati avanturu lokalne djece predvođene novopridošlim Karlom, koji u napuštenom svjetioniku pronalaze izgubljenog dječaka iz Afrike, Chikua. U želji da mu pomognu da se vrati kući, djeca se upleću u niz događaja koji će ih promijeniti – od unutarnjih nesuglasica, preko Karlovih neobičnih eksperimenata, pa sve do pravog kriminalnog zapleta kad se pojavi krijumčar djece koji pokušava oteti Chikua. Jedan od najzanimljivijih obrata donosi lik Bumbara, lokalnog dječaka koji se u početku suprotstavlja Karlu, ali na kraju postaje ključan za razotkrivanje opasne mreže.

Režiju filma potpisuje Daniel Kušan, dok su scenarij zajedno razvili Marko Hrenović, Ivan Turković Krnjak i Kušan. Glumačku postavu čine poznata imena poput Frane Maškovića, Mije Keve, Jakova Bilića, kao i niz mladih glumaca – Lucija Alfier, Franko Bručić, Luna Vrućinić Perić, Jibril Kai Budimir i mnogi drugi. Producent filma je Ivan Maloča, a produkcija kuća Interfim.

Temeljen je na romanu "Tajanstveni svjetionik" autorice Maje Gluščević i predstavlja spoj pustolovine, misterije i društveno angažirane teme. 

Film je premijerno prikazan na Pulskom filmskom festivalu, osvojivši i nagradu publike, odnosno Zlatna vrata Pule. Publika je film ocijenila prosječnom ocjenom od 4,864. 

Bubmarovo ljeto trenutno se prikazuje u kinima diljem zemlje u distribuciji Duplicato media. 

×
Ova internetska stranica koristi kolačiće (cookies) za potrebe analize statistike posjeta. Pri tome se ne prikupljaju niti obrađuju osobni podaci. Korištenjem stranice prihvaćate i njene uvjete korištenja.